Exclusive Prints

Vytvářím exkluzivní a limitovaná díla pro sběratele z celého světa. Díla co krásně ozdobí váš interiér, mají hodnotu a jsou výjimečná.
Největší formáty vyrábím pouze jako originály (1/1), jiné po velmi malých sérijích, přičemž počet výtisků je vždy konečný - neopakuje se!

Každý výtisk je kombinací umění a velice kvalitního řemeslného zpracování. Od samotného procesu fotografování, kdy věnuji pozornost každému detailu, až po konečné zpracování... Každý obraz osobně tisknu, rámuju i balím, což znamená, že zdrojová data neproudí nikam jinam. Samotný tisk je v archivní pigmentové kvalitě, číslovaný pod paspartou a na zadní straně certifikovaný holografickou pečetí tak, aby se zabránilo případným duplikátům. Nevytvářím žádnou sériovou produkci, ve skutečnosti je každý obraz originál!

EN

Exclusive Prints

Rukopis

Každžý umělec má svůj rukopis, svou techniku a směr. Mé obrazy snadno poznáte dle pár mě vlastních indícií.

Brush lines jak název napovídá, jedná se fotografii ozvláštněnou o kresbu bílým štětcem. Kdysi, když jsem tuto tehcniku naplno rozjel, zpětně jsem dohledával, jestli se tato technika někde historicky objevila... Možná..., někde jednorázově, avšak něco k mému stylu, alespoň trochu podobného jsem nenašel vůbec nic! Jsem tedy originál Vzduch Jan ér Novák. Vždycky jsem věděl, že chci dělat velké printy fotek s uměleckou hloubkou a přesahem, cca 10let jsem jen fotil, tisknul a zlepšoval se. Nicméně chtěl jsem tomu dát mnohem víc, větší unikátnost! Něco co nikdo nedělá! Jednoho dne mě napadlo, že do mých fotek začnu malovat příběhy. To jsem nějaký ten rok dělal, přičemž jsem zjistil, že přidaná kresba moc poutá pozornost mimo onu stěžejní fotku, a proto jsem to celé zjemnil na jednoduché linie jež jsou pro mě teď tak signifikantní. Teď už dlouhá léta... Brush lines je prostě můj rukopis, cesta a tak si mě lidé pamatují. Nebojím se říci, že tímto směrem jsem originál! Průkopník.

Fragment směr navázaný na brush lines avšak jedná se o detaily povětšinou krásy lidského těla, líbivé úhly, ale žáná urážlivá hambárna! Zajímavě propracované výřezy tak, aby pozorovatel měl vždy možnost nechat se unášet svou vlastní představivostí.

In mi mind, je zasejc trošku jiná specialtka. Fotky ozvláštněné něčím futuristicky a mimilalisticky jiným... Švet z jiného úhlu pohledu. V každém tyto obrazy evokují zcela jiné emoce, vidíteli tento print na živo je to něco nepopsatelného.

Výroba

Rámuju je do minimalistických dubových rámů s výrazným detailem v pravém dolním rohu, malým jehlanem, který je vždy vyroben z nějakého jiného exotického dřeva. Používám nejkvalitnější muzejní sklo s jehož vlastnostmi je tisk perfektně chráněn, plus jeho vyobrazení je naprosto epické oproti obyčejnému sklu. Každý obraz osobně tisknu, zdrojová data tedy neproudí ani nikam jinam... Samotný tisk je v archivní pigmentové kvalitě, číslovaný pod paspartou a na zadní straně, certifikovaný holografickou pečetí tak, aby se zabránilo případné duplikaci. Kašírováno na podklad z ekologického papíru s neutrálním pH pro archivaci a nakonec celková zadní strana obrazu s informací o limitované edici s podpisem a certifikátem. Vše je dokonale zapečetěno tak, aby váš obraz vydržel nejméně 150 let a ještě mnohem déle! Krásná minimalistická kombinace dřeva, skla a papíru, nic víc. Umělecké dílo vylazené od A do Z.


Prints
Prints
Prints

Cena

Pár slov k strategii a cenám printů.
U velkýh printů je počáteční cena daná a adekvátní, jelikož se jedná jen o jeden jediný (1/1) výtisk! Exkluzivní obraz, který nikdo jiný nemá! Takovéhle obrazy si kupujeme protože se nám líbí, mají pro nás jedinečnou hodnotu nebo jako investici. Přičemž rozhodnete-li se print poslat dál do světa, věřím, že ho s časem prodáte s velice příjemným ziskem. Co se ale menších printů týká, mám nastavený plán tak, aby s každým prodaným kouskem vzroslta cena dané série o cca 5-10%. A to hned ze dvou důvodů! Jednak printů ke koupi bude méně než málo a proto cena logicky stoupne. A také jako poděkování těm, co semnou jsou už od začátku, zaslouží si mít print levněji. Např. pro printy 70 x 46 cm většinou v sérii (1/10) bude poslední print cca 2x dražší než-li na začátku prodeje.

Plus rád bych zmínil i pro nezasvěcené, že jen když sečtete materiál, kvalitní dubové a exotické děvo, fakt drahé muzejní sklo, archivní bavlněné papíry, know-how & tisk, řemeslnou práci, plus samotné focení, lokace, lidi, atd. Tahle cena je vícnež adekvátní, je dobrá. A to tam není pořádně započítaná umělecká hodnota plus exkluzivita obrazu samotného! Toto není obhajoba, ale důležitá informace! Koukneme-li na cenu dnešních věcí (mobil, oblečení, boty, kabelky, atd.), které vydrží jen 1-2 roky vs. cca 150let krásné hodnotné dekorace... Toto je skutečně dobrá koupě :).

Proč ho koupit?

Jednoduše proto, že tento kousek chcete mít ve své kanceláři, kavárně, doma. Je to styl, který má skutečně hodnotu! Nejde o nějaký masově vyráběný předmět pro každého. Tohle je něco, co jen tak někdo nemá :).

Závěrem velké díky všem, kterým se moje práce líbí.
Dávám si záležet!


Prints
Prints
Prints

Kupuj, dokud jsou :).