The Game with Fire

Magazine shooting

Speciální projekt s názvem „The Game with Fire“ měl být úplně původně naprosto normální edit BMX ridera, jak můžete vidět na fotkách níže. Nicméně, mě to nestačilo, chtěl jsem víc.. . celkově nerad dělám standardní fotky, ať už jde o cokoliv, vždy se na danou kompozici snažím nahlížet jinak!

The Game with Fire

Jednoho dne mi tedy napsal uznávaný biker Milan Pouzar, zda spolu uděláme krátký BMX edit? Říkám Okey - no problema. V tu chvíli, ale ještě nevěděl, že semnou to nebude jen tak. ;) Celý koncept jsem si dopředu realizoval v hlavě. Prošel jsem si lokaci, vybral místo skoku, úhel focení, optal se Milana, zda zvládne backflip konkrétně tady a jak vysoko. A tak nějak v tu chvíli si říkám: „Ok, to bude hlavní fotka editu, to bude TOP“. Jenže má kreativita zas neznala konce. Napadlo mě fotit v noci, ale v noci není vidět dopad skoku a rider pak ztrácí orientaci, neví kam letí. Takže tyhle „noční fotky“ se většinou fotí za šera, kdy rider cca vidí a fotograf z toho noc udělá. No a tak si zase říkám: „Ok, tak máme luxusní noční fotku, na fajn místě, ale co to celý zapálit? To by bylo něco! Nebo zapálit Milana?“. Zjednodušeně řečeno, myšlenky mi dál lítají hlavou.. . postupně přidávám upgrade za upgradem, až dojdu k závěru, který se mi líbí. Povětšinou jsem na hraně realizovatelnosti fotky, ale zato to stojí!

Když dojde na den focení a jedeme na lokaci, nic netušícímu Milanovi se zdá, že na normál denní edit toho táhnu nějak moc. A taky že jo, vše bylo připraveno, kolo, Milan, stativy, blesky, foťák, baterky, hasičák, sirky a hlavně kanystr s benzínem ;). Jak vidíte sami, Míla neuhořel a nyní, když už je hotovo, se to zdá být easy, jako každá již hotová záležitost, ale ne, není to easy. Počínaje samotnou akcí, svícením, viditelností, rychlostí ridera, benzín kouřil víc než měl, únavou, větrem, atd.. . prostě se potýkáte se s spoustou problémů ať už čekaných, nebo nečekaných a pokud to chcete mít nejlepší, nesmíte to vzdát a nesmíte jít domů dříve, než budete spokojeni!

Závěrem, pro ty co se dostali až sem, tohle je jen hrstka z toho všeho, co jsme kvůli téhle fotce zažili. Děkuji Milanovi, všem lidem co ve mně věří.. . bude toho honě a bude velké!

The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
The Game with Fire
Next

Ben Cristovao